Warcaby

Warcaby

58%
reklama

Warcaby

EN

Warcaby to klasyczna gra planszowa. W tej wersji zagrasz w jej towarzyską odmianę, czyli taką, która odbywa się na planszy, która ma 64 pola. Równocześnie to najpopularniejszy wariant na świecie, nazywany także brazylijskim. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika. Aby go osiągnąć możesz wykonywać ruchy do przodu, po skosie lub do tyłu. Istnieje jeszcze jeden wariant, który da Ci zwycięstwo: zablokowanie pionków przeciwnika, w taki sposób, żeby nie mógł już wykonać żadnego ruchu.

W tej grze masz do wyboru dwa tryby: dla jednego gracza albo multiplayer, w którym możesz zaprosić do rozgrywki kolegę lub koleżankę na jednym urządzeniu. Warcaby nie są grą tak złożoną jak szachy, ale za to stanowią idealną propozycję na szybką przyjacielską potyczkę, która wymaga co prawda logicznego myślenia i opracowania strategii, ale nie musisz być szachowym Napoleonem. Koniecznie zaproś do zabawy znajomego lub rodzeństwo i do dzieła! Białe zaczynają.

Szukasz sposobu na spędzenie razem czasu? To świetnie! Wspólna zabawa zawsze jest najlepsza. Koniecznie zerknij na inne gry planszowe. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji.

Dlaczego warto zagrać w Warcaby?

  • To klasyczna gra planszowa, która od bez mała ośmiu wieków bryluje jako towarzyska zabawa
  • Można zagrać w dwie osoby ze znajomym, rodzeństwem, rodzicami
  • Gra jest prosta i klarowna, jeśli chcesz po prostu zagrać w warcaby to doskonała propozycja
  • Rozgrywka została dostosowana również do urządzeń mobilnych
Graj z użyciem myszki
{$tubia}