Polskie województwa
Polskie województwa

Polskie województwa

76%
reklama

Polskie województwa

PL

Zagraj w quiz o polskich województwach! Przekonasz się w nim jak dobrze znasz podział administracyjny swojego kraju. Przy okazji to znakomity sposób na przygotowanie się do klasówki albo sprawdzianu z wiedzy o społeczeństwie. Każdy z nas wie, w jakim województwie mieszka. Jednak świadomość tego, jak w ogóle jest podzielona Polska pod względem województw może zdecydowanie rozszerzyć Twoje horyzonty! W końcu każdy z tych regionów ma swoją charakterystykę, historię, kulturę, a poza tym ciekawe miejsca i atrakcje godne zobaczenia. Na dobry początek dowiedz się więc, gdzie leżą poszczególne województwa. Gwarantujemy, że już po kilku próbach zapamiętasz całą szesnastkę!

Czy wiesz, że na przestrzeni stuleci naszej historii podział administracyjny zmieniał się nie do poznania? Wynikało to nie tylko z tego, że zmianom ulegały granice Polski. Tylko po II wojnie światowej układ i ilość województw ulegały reformom aż czterokrotnie! W czasach głębokiego komunizmu i po transformacji ustrojowej województw było aż 49. Dobrze, że tamte czasy już minęły, a teraz wystarczy nauczyć się zaledwie 16!

Chcesz wiedzieć więcej i czegoś się nauczyć? Zostań z nami i zagraj w inne quizy! Możesz nauczyć się flag państw z różnych kontynentów albo poćwiczyć matematykę. Zapraszamy!

Dlaczego warto zagrać w grę Polskie Województwa?

  • Jest to wciągający quiz, który sprawdzi Twoją wiedzę i pomoże nadrobić ewentualne braki
  • Podczas gry nie wyświetlają się dodatkowe reklamy - nic nie będzie Cię rozpraszać!
  • Możesz grać na komputerze lub dowolnym urządzeniu mobilnym
  • Gra w polskiej wersji językowej
Polskie województwa
Graj z użyciem myszki